VOLBRIÕHTU EMUMÄEL (30.04.2018)

Juba kaheksandat korda kogunesid suured ja väikesed nõiad Emumäele, et üheskoos lõbusalt kevade saabumist tähistada. 
Vahvate nõiatantsudega esinesid lõbusad nõiad Rakkest ja Simunast. Toimus traditsiooniline luuaviskamise võistlus. Kõik soovijad said ehtsas nõiapajas keedetud nõiajooki ja  maitsvat nõiakringlit. Täname kõiki suuri ja väikseid nõidu ja nende juhendaiaid! 

Pildid

 

13. EMUMÄE JOOKS

27. mail toimus taaskord traditsiooniline Emumäe jooks, mille käigus joosti juba 13. korda ümber Põhja-Eesti kõrgeima tipu ehk Emumäe.

Võistlejad said panna end proovile 10-, 5,8- ja 2,5- kilomeetristel mägistel distantsidel, mille lõpetasid kokku 112 jooksjat ja kõndjat. Pikimal rajal jooksis end ajaga 0:40:16,6 esimeseks Rauno Reinart, kes oli ühtlasi nii meeste võistlusklassi võitja kui ka kogu jooksu parim mees. Naiste võistlusklassi võitja ning ühtlasi ka kogu jooksu parim naine oli seekord Margarete Merenäkk ajaga 0:55:15,8. 10-kilomeetrise disantsi parimad mees ja naine võistlusklassis 46+ olid Helar Kriisa ja Siret Pärtel.

5,8 kilomeetri pikkuse distantsi kiireim mees oli Jaan Õun ajaga 0:26:42,8 ning kiireim naine Helena Lõune ajaga 0:33:12,4. Antud distantsi parim noormees oli Christopher Christjan Lään ning parim neiu Laura Lään. 2,5 kilomeetrisel distantsil võistlesid kuni 12-aastased poisid ja tüdrukud, kellest jõudsid seekord esimesena finišisse Sebastian Schönberg ja Karolina Kull aegadega 0:12:14,8 ja 0:12:23,6.

Enne põhijooksude starte toimus ka mudilaste jooks, kus kuni 3-aastased lapsed võistlesid 150 meetri pikkusel distantsil ja 4-6 aastased 300 meetri pikkusel distantsil. Kokku lõpetas Mudilaste jooksu 24 tublit jooksulast, kellest kõige nooremad olid vaid  aasta ja viie kuused kaksikutest spordipoisid.

Emumäe jooksu korraldajad tänavad südamest kõiki jooksjaid ning vabatahtlikke, kes veetsid Emumäel ühe toreda ja tegusa laupäeva!

Pildid

 

30. aprillil kogunesid taas suured ja väikesed nõiad, et tähistada üheskoos Volbriõhtut. Kuna Emumäe torn oli sellel ajal remondis ja torniplats suletud, siis saime kokku Salla Kuursaalis. 

Pildid

 

MTÜ Emumäe Arenduskeskuse koosolek toimus 27. novembril 2016 Salla mõisas. Päevakorras olid jooksvad küsimused ja juhatuse valimine. Peale koosolekut andsid kontserdi  vahvad mehed ansamblist HaLe MaJa. Aitäh kõigile, kes kohale tulid! 

 

2. AUGUSTIL TOIMUS SALLA KUURSAALIS EMUMÄE II LAULUPIDU.

Ühislaulmise peol esinesid:
kammerkoor Solare
Paide meeskoor
Väike-Maarja pasunakoor
Rakke Naiskoor
folklooriansamblid Jaritsa ja Moskovia
Margo Mitt ja Gaute Kivistik
trio Helen, Rhea ja Merili
Maire Haava
rahvatantsijad Rakkest ja linetantsijad Väike-Maarjast 

Õhtut juhtisid Mare ja Vallo Taar.

Aitäh kõikidele esinejatele ja vahvale publikule!

Toetaja: Kohaliku Omaalgatuse Programm 

Pildid

 

30.-31. juulil toimusid Väike-Maarja ja Rakke vallas PANDIVERE PERETALUDE PÄEVAD

Külalised said aimu nii maaelu ajaloost kui moodsaimast viljakasvatustehnoloogiast, kogeti eheda talutare hõngu, sai proovida talutoimetusi, teha tutvust loomade ja lindudega, puhata ja lõõgastuda, maitsta talutoitu ja osta koju kaasa kohalikke tooteid.
Emumäel sai vaadata ja osta kohalikku käsitööd ja talukaupa, kinnitada keha ning degusteerida kohalikku koduveini. Loodushuvilised said osaleda loodusretkel, käsitööhuvilised õppisid töötoas kuidas vanadest ajalehtedest punuda vahvaid esemeid. Lapsed said jõudu katsuda kepphobusejooksul.

Pildid

 

 

28. mail toimus 12. EMUMÄE JOOKS JA 6. LAAT

Emumäe jooks on Eesti esimene mäejooks, mille käigus joostakse traditsiooniliselt ümber Põhja-Eesti kõrgeima tipu – Emumäe.
Emumäele kogunes ligi paarsada jooksusõpra, päris pisikestest eakamateni välja.
Jooksuga samal ajal toimus ka laat, kus pakuti käsitööd, aiasaadusi ja talutoiduaineid.
 

Pildid

 

7. mai Talgud Emumäel. Koristasime lõkkeplatsi ja selle ümbrust, torniplatsi üks nurgake sai võsast vabaks. Lisaks sellele panime matkarajale vahvad suunanäitajad ning puud said uued nimesildid. SUURED TÄNUD TALGULISTELE!

 

30. aprillil kogunesid juba viiendat korda Emumäele suured ja väikesed nõiad, et üheskoos lõbusalt kevade saabumist tähistada. Esinesid tantsugrupid, toimus luuaviskamise võistlus, mängisime ja tantsisime. Üheskoos söödi kringlit ja joodi nõiajooki. Kohtumiseni järgmisel aastal!

Pildid

 

5. detsembril tähistas Emumäe Arenduskeskus oma viienda tegevusaasta täitumist. Suured tänud meie liikmetele ja sõpradele nende tegusate aastate eest! Palju õnne meile kõigile!

 

16. augustil osalesime Simuna perepäeval - ikka kohaliku käsitöö ja Emumäge tutvustavate materjalidega

 

Pandivere Peretalude Päeval, 02. augustil ootasime Emumäele taimehuvilisi. Pea paarikümne inimesega suundusime taimeretkele, kus asjatundlikud giidid andsid ülevaate Emumäel kasvavatest erinevatest kasulikest taimedest. Peale retke alustas ravimtaime-õpituba, kus valmistasime naistepuna-õli, saialille-salvi ning sai kuulda muudki põnevat ravimtaimede kasutamisest.

Pildid

 

12. juulil toimus Purustaja 15. Rakke rattamaraton, mille üks joogipunktidest oli Emumäel. Pärast suurt vihmahoogu jõudsidki ratturid kohale. Kostusid rõõmsad hõiked...VESI, JÕUJOOK, KOHV, SHAMPUS, PIIM, KRINGEL, HAPUKURK, BANAAN, ROSINAD, LEIB, SOOL, MAASIKAD... Seda kõike pakuti täna Emumäe juubeli joogipunktis. Täname rattureid, kes vaatamata väga raskele ja sopasele rajale, olid rõõmsameelsed ja heatujulised! Kohtumiseni järgmisel aastal!

Pildid

 

19. juuni hilisõhtul kogunes vaatamata vihmasele ilmale ligi 100 inimest Emumäele, et osaleda väikesel öisel matkal ja kuulata Päikesetõusukontserti. Marek Sadam ja Tõnu Laikre esinesid varaste hommikutundideni. 

 

30. mail sai teoks XI Emumäe jooks. Suured tänud osalejatele, kaasaelajatele ja muidugi kõigile vabatahtlikele! Kohtumiseni järgmisel aastal!

 

1. mail sai jälle lapike Emumäest ilusamaks: korrastasime lõkkeplatsi ja matkaradasid, võitlesime võsaga. Ikka selleks, et endil ja ka külalistel oleks siin alati hea ja mõnus olla. Aitäh talgulistele!

 

13. detsembril oli MTÜ Emumäe Arenduskeskus kohaliku kaubaga Rakke laadal


27. novembril toimunud kodanikuühenduste ühisnädala konverentsil tunnustati MTÜ Emumäe Arenduskeskust Lääne-Virumaa 2014.a Sädeorganisatsiooniks.
Suur tänu kõikidele toetajatele, kes oma hääle andsid! Ja sügav kummardus inimestele, kelleta seda tunnustust meil täna ei oleks! AITÄH!

 

"Kuidas Pandiveres häid ja ägedaid ideid ellu viia" 
1. novembril 2014 said inspiratsioonipäeval Ebavere Tervisespordikeskuses kokku Pandivere piirkonna ettevõtjad, vallaametnikud ja seltside eestvedajad, et üheskoos arutleda Pandivere piirkonna tuleviku üle. Kuidas ideid targalt, julgelt ja kaasavalt ellu viia, et meil endil oleks siin hea elada ja külalistel meeldiv läbi astuda. Muuhulgas saime kuulda sellest, kuidas Setomaal on viimastel aastatel piirkonna arengut suunatud. Oma kogemustest pajatas Margus Timmo, kes juhib praegusel hetkel MTÜ Setomaa Valdade Liitu. Inspiratsioonipäeva moderaatoriks oli Piret Jeedas.
Inspiratsioonipäeva korraldas MTÜ Emumäe Arenduskeskus, toetas LEADER
Pildid

 

 

Salla Seltsimajas oli augustis võimalus vaadata näitust "Moodne rehemaja - Arhailise ruumi uuestisünd“. Näitus sai üles koostöös Vabaõhumuuseumiga.  

 

 19. augustil 2014 toimus LAULUPIDU EMUMÄEL
Kuna ilm vedas meid natukene alt, siis kogunes üle 300 inimese Emumäe asemel Salla kuursaali, et üheskoos laulda tuntud laule kodust ja kodumaast. Esinesid: Paide meeskoor, naiskoor KATARA, segakoor Solare, Väike-Maarja pasunakoor, ansambel Kukeke, solistid Hando Kuntro, Laas-Hendrik Lumberg, Karl Madis koos poja Karl Mattiasega. Silmailu pakkusid Rakke rahvatantsijad. Õhtut juhtisid Mare ja Vallo Taar. Kõik soovijad said endale väikese lauliku, mida ka usinasti kasutati, kogu saal rõkkas kaunist laulust.

 Täname kõiki lauljaid-tantsijaid, nende juhendajaid, suurepäraseid õhtujuhte, Salla kuursaali ja vapustavat publikut!

Pidu korraldasid MTÜ Emumäe Arenduskeskus ja Rakke Kultuurikeskus. Toetasid: Kohaliku Omaalgatuse Programm ja Rakke vald.

Pildid Emumäe FB lehel:

 

2. augustil tulid seoses Salla kooli sulgemisega kokku endised õpilased, õpetajaid, kooli töötajaid ja sõbrad. Suured tänud kõigile, kes vaatamata väikesele nukrusenoodile eilse päeva erakordseks muutsid! 

Pildid

 

12. juulil avati Emumäe külas vana talutehnika ja hoburiistade muuseum. Kellel on soovi muuseumi külastada, siis võti on Margoti käes ja temale helistades saab sobiva aja kokku leppida. Muuseumi rahval pole ka selle vastu midagi,kui keegi tahaks oma vanaaegset kraami viia eksponeerimisele. Margoti nr. on 5143660

Pildid Emumäe FB lehel 

 

25. mail kogunesid Emumäele spordisõbrad, et üheskoos joosta juba 10. Emumäe jooks. Vaatamata väga kuumale ilmale startisid erinevatel distantsidel üle 200 suurema ja väiksema spordisõbra. Samas peeti ka Emumäe 4. laata, kus kaubeldi taimede, talukauba ja käsitööga. Erilised tänud pea 20-le vabatahtlikule, kelle tubli töö tulemusena jooksupäev toimus!

Ürituse toimumist toetasid Lääne-Viru Maavalitsus Kohaliku Omaalgatuse Programmist, Rakke Vallavalitsus ja paljud erasponsorid. Aitäh!

Pildid ja tulemused Emumäe jooksu kodulehel.

 

10. mail 2014 toimetasid Emumäel paarkümmend usinat talgulist. Üheskoos puhastati võsast uus rajalõik Emumäe jooksu tarbeks ja korrastati juba olemasolevat rada. Võsast sai puhtaks ka infopunkti tagune. Oli riisumist, õlitamist ja palju okste tassimist. SUURED, SUURED TÄNUD TUBLIDELE TALGULISTELE!

Pildid

 

30. aprill 2014

Juba neljandat aastat kogunesid Emumäele suured ja väikesed nõiad. Tänavu oli selgeks õpitud palju uusi ja vahvaid tantse. Ka luuad lähevad iga aastaga üha uhkemaks ja kaunimaks. Suured tänud kõikidele ja kohtumiseni järgmisel aastal!

Pildid

 

14. detsembril 2013 toimus Salla mõisas MTÜ Emumäe Arenduskeskuse üldkoosolek. Kolme aasta jooksul on Emumäel tehtud nii mõndagi -oleme erinevate projektide kaudu saanud toetust investeerimis-,koolitus- ja kogukonnategevuseks kokku 41500 euro eest. Vabatahtlikku tööd on tehtud ligi 1000 töötundi. Piirkonna olulisemad kohad on saanud oma infotahvlid, rajatud on piknikukohad ja infopunkt, tasapisi taandub võsa ja risu. Oleme aidanud korraldad nii jooksu- kui rattaüritusi, vahvad on olnud Volbriöö tegemised, külade päev, pärandiralli ja veel palju-palju muudki. Koosolekul osalesid ka vallavanem ja volikogu esimees, kellega koos arutasime nii Emumäe kui valla elu-olu puudutavaid teemasid ja tegime plaane tulevikuks.        

Suur tänu tegusatele liikmetele ja sõpradele, tänu kellele kõik need asjad Emumäel toimunud on!

 

Suvel saime Veinivillas aimu kuidas koduveini teha ja eile, 23.11.2013, õppisime Olustveres koduõlu pruulimist. Teame nüüd nii seda kuidas linnastest õlut teha kui ka kuidas maltoosaga õlu käima panna. Meie õppimaskäikusid toetas LEADER.

Olustveres olles ei saanud me jätta tutvumata kogu mõisakompleksiga, mis on imekenasti restaureeritud ning veetsime veidi aega ka klaasikojas, kus proovisime klaasipuhuja ametit. Aitäh võõrustajatele!

Pildid

 

"Kultuuripärandi aasta 2013" raames toimus 24. augustil Sallas Pärandiralli.  Pärandiralli Salla etapp algas juba hommikul Salla tulevases Seltsimajas (endises kauplusehoones Käru ristil). Pärandisaadikuks oli Marju Kõivupuu, ettekannetega esinesid veel Heiki Pärdi, Ingmar Noorlaid, Marju Metsman ja Aime Kinnep. Toimus matk Sallast Emumäele, kus sai koos Tarapita tantsuseltsiga õhtuni jalga keerutada. Suured tänud esinejatele ja osalejatele!

Pildid


7. juulil toimus Fuji Rakke Rattamaraton, kus juba kolmandat aastat ootas rattureid Emumäel üllatuspunkt. Tänavu pakkusime sõna otseses mõttes vett ja leiba. Siinkohal suured tänud "Pätsi" pagaritele, kes olid küpsetanud viite sorti väga maitsvaid leibu. Kohtumiseni järgmisel aastal juba uute üllatustega!

Pildid

 

29. juunil käis bussitäis hakkajaid naisi pealinnas "Veinivillas" Tiina Kuuleri õpetusi koduveini valmistamisest kuulamas. Lisaks uutele teadmistele saime degusteerida ka väga huvitavaid koduveine. Päeva teine pool möödus Kadriorus, kes soovis jalutas pargis või imetles KUMUS kunsti. Õppepäeva toetas LEADER.

Pildid

 

Avasime Emumäe infopunkti, kust saab infomaterjali Pandivere vaatamisväärsuste kohta ning on võimalik osta kohalikku käsitööd ja karastusjooke.

 

Juuni 2013 - Emumäe lõunanõlval, imeilusa vaatega kohas, asub pink hääbunud külade mälestuseks ja "külade-puu" Eestimaa külade auks!

 
25.mai lõunaks saabus Emumäele jooksu- ja laadahuvilisi kõigist ilmakaartest ning kell 13.00 anti start IX Emumäe jooksule. Osalejaid oli piisavalt, kardetud vihm meile ei jõudnud, laadal müüdi põnevat kaupa, sai nii suppi kui friikaid, nii et igaühele midagi!
Vahvad olid mudilased, kõige pisemad (kuni 3-aastased) jooksid  150m ja natukene vanemad 300m. Lapsed said läbida 2,5 km ning kõik suuremad 5,5 või 10km. Kõndijad läbisid 5,5km. Tublid olid kõik, kes kodust välja sportima tulid!
Ootamatuid takistusi sadas korraldajate teele ka üksjagu kuid koos saime hakkama. Kiita ja tänada tahaks kohe kõiki abilisi:  Enno, Triinu, Ly, Aina, Piret, Are, Anne, Viljar, Riina, Katre, Õilme, Leie, Ene, Ange, Uno, Margot, Lembit, Liis, Enn, Aina tütar Triinu, Kadi, Annika, Salla joogipunkti abilised, Külliki, Eva, Sveta, Elen, Margareta, Liida, Liina, Veljo, Kaur, Rene (nimed on täitsa suvalises järjekorras).
Kohtume järgmisel aastal juba X Emumäe jooksul!
 
22. mail paigaldati Emumäe parkla servale 2 välikempsu. Raha saime kohaliku omaalgatuse programmist, kempsud valmistas Rakke PTKÜ.
 
11. mai hommikul, kui rohelised ratturid alles sättisid ennast Simuna poole sõitma, kogunes Emumäele uus hulk inimesi - kes oli sindelkatusest huvitatud, kes tuli appi mudilaste jooksurada ette valmistama. Algasid Emumäe talgud. Üks-kaks-kolm oli jooksurada võsast ja juurikatest puhas, juba korjati torni ümbrusest kokku oksarisu ja korda sai ka infopunkti ümbrus. Samal ajal õlitati infopunkti ja sindelkatuse panemine edenes silmnähtavalt. Õhtuks oli 17-ne abilise tubli tööga Emumägi jälle rohkem korras ja infopunkt enam-vähem valmis. Muidugi ei saa mainimata jätta, et lõunasöögiks pakuti kõige muu hea ja parema kõrval imemaitsvat küpsisetorti! Aitäh kõigile, kes talgupäeval osalesid!
Infopunktist veel niipalju, et hakkame seal käsitööd ja aiasaadusi müüma. Niisiis, kel on pakkuda turistidele jagamiseks piirkonna kohta käivat infomaterjali ja müügiks käsitööd jm, võtke ühendust!
Pildid
                                                                                                                                                 10.-12. mai Roheliste Rattaretk Pandiveres. Esimese öö veetsid ratturid Emumäel. Toimus Põhja-Tallinna kontsert.
                                                                                                                                                30. aprillil "lendasid" vihmle ja tugevale tuulele vaatamata Emumäele suured ja väikesed nõiad, kes hoolimata halvast ilmast rõõmsalt tantsu lõid. Suured tänud teile! KOHTUMISENI JÄRGMISEL VOLBRIÖÖL!
                                                                                                                                                  Emumäe Arenduskeskuse üldkoosolek toimus 17. veebruaril 2013 Salla mõisas. Kuulasime ja vaatasime, mis tehtud, mis teoksil. Panime paika uue hooaja plaanid.
 
8. ja 15. detsembril toimusid  jõululaadad Rakkes ja Simunas. MTÜ Emumäe Arenduskeskus kauples kohalike käsitöömeistrite toodanguga. 

 

23. novembril toimus Rakke Kultuurikeskuses Pandivere III ettevõtlusmess.

Pandivere ettevõtlusmess oli ühepäevane üritus, mille eesmärgiks tutvustada piirkonna ettevõtlust elanikele ja kooliõpilastele ning arendada ettevõtjate omavahelist suhtlemist. Kohal oli ka EAK esindus. Siinkohal suured tänud kohalikele käsitöömeistritele, tänu teile oli meie müügilett päris pikk ja mitmekesine!

Pildid

 

Käru külamaja esine oli laupäeval, 17. novembril autosid täis. Riina oli majas ahjud soojaks kütnud ning naised sättisid ennast köögis suure laua taha istuma. Külli Jürna juhendamisel võtsime ette ühe väikese seebiteo. Külli on Altee kaubamärgi all looduslikke seepe valmistanud juba mõnda aega ning tuli ka meie kandi naistele seebikeetmist tutvustama. Huvi oli suur, sest protsess ise põnev ning fantaasial saab lasta lennata. Loodetavasti uuel hooajal on Emumäel võimalik juba meie enda naiste valmistatud seepe osta!

Pildid

 

Ootame kevadel Emumäele pinki avastama, vaadet nautima ja piknikku pidama!

"Iga pink räägib loo" 

Video

 

6.oktoobril sai teoks pikalt plaanis olnud viinamarjakasvatuse õppepäev Räpinasse.

Kõigepealt saime paaritunnisel ringkäigul ülevaate Sillapää pargi ajaloost, pargistiilidest ja liigirikkusest. Aeg selles sügiseselt värvikirevas pargis oli hingekosutav. Järgnevalt jagas aianduskooli kutseõpetaja ja metoodik Jaan Kivistik meile 6 tunni jooksul teadmisi viinamarjade tähtsusest aiataimena, viinapuude liikidest, soovitussortidest, kasvunõuetest, kahjustajatest ja taimede arengust aasta jooksul. Praktiliselt nägime viinapuude sügisest hooldust ehk lõikust. Need, kes said maitsta koduaias kasvatatud viinamarju, ei taha vist enam  meie poodides müüdavaid marju ostagi. J.Kivistikult soetatud rohked istikud ja koolituspäevalt saadud tõendid annavad lootust, et paari aasta pärast voolab Emumäel ojadena viinamarjaveini.

Seda igati kordaläinud päeva toetas LEADER.

Pildid

 

15. septembril toimus Emumäel suur sünnipäevapidu- vaatetorn sai 15 aastat vanaks. Ühtlasi avati valla kultuurikollektiividele ja mittetulundusühingutele pühendatud kujude allee.
Kahel pool teed parklast Emumäe tornini ning ka torni juures näeb iga uudistaja kahtekümmet kohalikust puidust ja kändudest kuju, mille valmistasid osavate kätega Hando Kuntro ja Piret Smagar. Need  annavad kõik kohalike seltside ja mittetulundusühingute kohta edasi midagi iseloomulikku.
Sünnipäeva tähistati südamliku kontserdiga, kus astusid üles suurema osa valla kultuuriringide, seltside ja mittetulundusühingute esindajad- oli nii tantsu, laulu, pillimängu, öeldi edasi ka lihtsalt ilusaid soove.
Ilusast sündmusest võttis osa vähemalt paarsada inimest, lisaks Rakke valla rahvale olid kohal ka külalised maavalitsusest, naabervaldadest, samuti arhitekt Tiit Hansen, kelle projekti järgi vaatetorn kunagi püstitati.
Emumäe kandi aktiivsed inimesed reguleerisid liiklust, pakkusid kringlit ja teed ning olid igati ürituse kordaminekule abiks, ürituse peamisteks korraldajateks olid aga seekord Rakke vallavalitsus ja kultuurikeskus.

Kerli Kuntro pildid

Eva Klaasi pildid

 

23. septembril võõrustasime Emumäel ja Sallas naisettevõtjaid Rootsist. Oli tore kohtumine!

 

19.augusti pärastlõunaks olid kõik EAK liikmed ja piirkonna arendamisele kaasa-aitajad oodatud Emumäele piknikule. Kui tänavused ilmad on meie töid-tegemisi alati soosinud, siis seekord mitte. Aga ega pidu pidamata jäänud! Käru Seltsimajas  said kaasavõetud piknikukorvidest "lauad looka". Ka rõõmsat tuju oli kõigil küllaga kaasas ja häid mõtteidki jagus nii omavahel jagamiseks kui tulevikuplaanideks. Tublimatele töötegijatele anti juhatuse liikmete poolt kotike "Tänuteed", mida juues meenuvad soojad kevad-suvepäevad, mil sai üheskoos tööd rügatud, nalja visatud ja tehtust rõõmu tuntud.

  Aitäh teesegu tegijaile ning pakendajaile koostise ja kasutusjuhendi humoorika väljamõtlemise eest!

 4. augustil käisime Jõgevamaal Juula külaseltsi kutsel "Heade mõtete messil". Lisaks suurepärasele korraldusele saime näha nende imekena külakoda ja külaplatsi, osaleda teematubades ja muidugi promoda Emumäge. Aitäh Juulakatele!  

 Pildid

 

21.juuli  osalesime Veneveres Avatud Külaväravate päeval. Müüsime Emumäe piirkonna tooteid ja meeneid, jagasime infomaterjale,tutvustasime Sallast-Sallasse projekti ja esines Salla naisansambel "Laululinnud"  .

Pildid

 

17.juuli hommikul võtsid paarkümmend aktiivset aiandushuvilist "potipõllunaist" ette bussisõidu Jõgeva Sordiaretuse Instituuti. Pärast lühikest sissejuhatust kuulasime kõigepealt loengut köögivilja-, põhjalikumalt tomatikasvatusest. Uudistasime kasvuhoonetes ja katselappide vahel. Huvipakkuv oli 8 kohaliku tomatisordi väljapanek ja degusteerimine. Väikese kohvipausi järel kuulasime kartulikasvatusealast loengut. Kahjuks ei lasknud tugev vihmasadu meid kartulipõlde vaatama.

Lahkusime Jõgevalt teadmisega, et järgmisel aastal ostame rohkem eestimaiseid seemneid, sest need sobivad meie heitlikusse kliimasse paremini. Ja kasvuhoonete uksed hoiame suvel ikka lahti!

Seda sisukat õppepäeva toetas LEADER .

Pildid: http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1304673

 

12.-13. juulil toimus õppereis marsruudil Salla - Avinurme - Kauksi - Iisaku - Venevere.

Avinurmes tutvusime Elulaadikeskuse, Avinurme kiriku ja Puiduaidaga. Puiduaidas osalesime erinevates töötubades: valmistada sai laastukorve, maalida puidule ja meisterdada küünlaid. Seminar "Kogukonnateenus - mis see on?" pani mõtted keerlema tulevikuplaanide osas.

Õhtu ja öö veetsime Peipsi ääres Kauksis, kus vihmale vaatamata sai nautida nii suplemist kui matkarada.  

Järgmisel päeval tutvusime looduskeskusega, matkasime Kotka matkarajal, külastasime Iisaku muuseumi. Pärastlõunal uudistasime Venevere külamaja, matkarada ning telkimisplatsi ja huvitavat koduaeda Moora külas. Reis sai teoks tänu LEADER programmile. Aitäh meeldivale reisiseltskonnale!

Pildid: http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1303305


8.juuli keskhommikul kogunes väike seltskond MTÜ Emumäe Arenduskeskuse liikmeid koos lastega parklasse, et pidulikult avada suve hakul paigaldatud infotahvlid. Edasi siirdusime vaatetorni juurde ja alustasime ettevalmistustega Fuji Rakke Rattamaratoniks. Paar tundi sahmimist ja hakkaski jalgratturite voor raskest tõusust üles jõudma. "Üllatuspunktis" pakkusime seekord aedmaasikaid ja sefiiri. Mõnelegi mehele meenus, et eelmisel aastal üllatasime neid rabarberikookide ja -kisselliga. Vesi sees, peas või pudelis, jätkasid ratturid, läbi kaskedest auvärava, oma sõitu. Loodame, et Emumägi jäi ka seekord maratoonlastele meelde. Aitäh Keäri perele hõrkude maasikate eest! Suur tänu väikestele "sipelgatele", kes aitasid vilkalt veetopse jagada ja pärast tühjad topsid kokku korjasid!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Juuni 2012 saime paigaldatud 17 infotahvlit piirkonna vaatamisväärsusi tutvustavate tekstidega. Infotahvlid asuvad rattateed  ääres ja Piibes Seljamäe matkaraja alguses. Nelja valla - Rakke, Väike-Maarja, Laekvere ja Tamsalu - rattamarsruutide koostamist ja rattakaartide trükkimist korraldas PAIK. Rattakaartide jagamist korraldab samuti PAIK. Infotahvlid paigaldatud Leader projekti raames. Tulge sõitma ja kaunist loodust nautima! 
 

09.juunil 2012 osalesid paljud piirkonna loodushuvilised Seljamäe matkal. Katrin Möllits tutvustas Seljamäe kui Natura 2000 hoiuala kooslusi ja elupaiku. Katrini selgitused olid nagu ikka põhjalikud ja huvitavad. Retke alustasime Piibest, kus nüüd on ka piknikukoht ning lõpetasime Oljul. Umbjärve e. Kaanjärve lähedal pidasime piknikku. Selleks ajaks oli tuul tõusnud ja taeva vihmapilvedest puhtaks pühkinud, ka sääski oli mustmiljoni asemel vaid miljon alles jäänud.
Võrreldes eelmise aastaga on rada hästi läbitav ja suunaviitadega tähistatud. Viie kilomeetri pikkusel rajal tuvastasime 4 liiki orhideesid ning saime muuhulgas selgeks, mis mets on sürja-mets (kuusemets voorel). Suures osas on rajaservad kaetud piibelehtedega. Praegusel õitsemise tippajal on see võrratu vaatepilt!
Soovitame Seljamäe matkarada kõigile loodusehuvilistele!
 
 
26. mai 2012 -  EMUMÄE 8. JOOKS JA 2. LAAT

Maikuu viimasel laupäeval olid kõik jooksu- ja käimissõbrad oodatud Emumäe jooksule. Juba kaheksandat korda joosti ümber Põhja-Eesti kõrgeima tipu. Tänavuseks kordaminekuks on rajameister Enno Eilo poolt rajatud uued jooksurajad, mis võistlejatelt, keda oli kokku 200, vaid kiidusõnu said. Jooksuraja madalaima ja kõrgeima punkti kõrguste vahe on ca 50 meetrit, jooksjate sõnul on rada tehniline ja raske kuid väga huvitav.

Nagu ikka olid võistlusdistantsideks 10 ja 5,5 km, lühem ring oli avatud ka kõndijatele.

Emumäe jooksu 10km pikkuse distantsi võitja oli juba viiendat korda Elar Vulla (33,39).
teisele kohale tuli Meelis Piirsalu (35:24) ning kolmandale Raivo Alla (35:41).

Naistest saavutas esikoha Tiina Idavain (44:52), teisena finišeeris Evelyn Himma (46:16) ning kolmandana Kaili Sirge (46:58).

5,5 kilomeetrisel distantsil olid kiireimad mehed Anton Basmanov (21:18), Taavi Kilki (21:22) ning Risto Põlluste (21:52). Naistest võidutses viiekordne esikoha omanik Kelly Nevolihhin (24:07), talle järgnesid õde Kille Nevolihhin (26:48) ning Anneli Haljaste (27:57).

Lastejooksu kiiremad tüdrukud kuni 4-aastatse seas olid Maia Liisa Mitt, Heleri Pajuste ja Merit Nõmmiste. Väikestest kuni 4-aastastest poistest aga Hendrik Hang, Henri  Israel ja Leho Hanson.                                                                                              5-6 aastaste tüdrukute seast pääsesid esikolmikusse Gätriin Potman, Karmel Karro ja Piret Schnur. Poistest Randmar Tuulemäe, Jan Christian Rand ja Karmo Karro.

 Kõigi osalejate vahel loositi välja ka kohalike ettevõtete ja elanike poolt välja pandud toredaid auhindu. Aitäh kõikidele auhindade annetajatele ja sponsoritele!

Jooksuga samaaegselt toimus ka Emumäe laat. Laadale ootasime oma käsitööd ja taimi müüma eelkõige kohalikke inimesi. Kohale tulnud müüjad jäid päevaga rahule.

Julgemad said otse Emumäe tipus nautida saunamõnusid: TTÜ Kultuuriklubi ootas  kõiki jooksusõpru oma värskelt valminud sauna testima.

Suur tänu kõigile vabatahtlikele, kes korraldasid registreerimise, lastejooksud, parkimise, olid abiks ajavõtmisel ja joogi-koogi jagamisel. Abilisi oli kokku ligi 20 ning vabatahtlike panus on kõigi jooksupäevade läbiviimisel olnud väga suur!

Jooksu-laata korraldas MTÜ Emumäe koostöös MTÜ Emumäe Arenduskeskuse ja Rakke Spordiklubiga. Üritust toetas kohaliku omaalgatuse programm.                                   

Pildid:http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1286365

 

Leader projekti raames paigaldasime 19. mail Tammikust Emumäeni 16 infotahvli alust, lisaks 1 alus Piibe silla juurde. Infotahvlid ise on tootmises ning loodetavasti saame paigaldada alustele juuni lõpuks.

Mehed tegid ära suure töö, pidi ju suurema osa aluste paigaldamiseks puurima kaks umbes meetrisügavust auku - au ja kiitus neile! Naised tegid õlitamise ja transporditöid. Tööpäev oli pikk ja raske, kuid väga tegus!

 


30.aprillil avasime Emumäel suvehooaja ja tähistasime volbriõhtut. Esinesid tantsugrupid Rakkest ja Simunast, pakkusime kringlit ja teed, valisime stiilsema noore nõia (vanad nõiad olid luuatuuril ja ei tahtnud maapeale hindamisele tulla). Lustakalt möödus kiireima luuaga lendaja selgitamine ning luua-loopimise ajaks olid ka juba vanad nõiad kohale lennanud! Osavaim nõiaperekond on Kärust, Riina & CO.

Pimeduse saabudes oli tavainimestel Emumäel pisut kõhe kõndidagi, luudasid vedeles siin ja seal ning nõiad vuhisesid ootamatult mööda. 

Pildid:http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1278967

 

29. aprillil said huvilised Salla mõisas kohtuda Mercedes Merimaaga, naisega, keda ka taimede kuningannaks kutsutakse. Mercedes selgitas, miks ta usub taimede väesse ja jagas ohtralt praktilisi näpunäiteid. Nii näiteks saime soovituse puugihammustuse korral punetavat kohta hõõruda värske küüslauguga – küüslauk tõmbab mürgi välja või kuidas soolveega end kiiresti vormi turgutada ja palju-palju muud kasulikku. Õpetliku jutu saatel praadisime nõgesekotlette (põhiaineks on kartul), keetsime võilillejuure kohvi ja tegime vale-fantat (astelpaju- ja ebaküdooniamahlast!). Lõpetuseks saime aimu ka õieteraapiast.

 

Reedel 20.aprilli oli harukordne võimalus Salla mõisas kohtuda akadeemik Andres Metspaluga.
Kuulsime palju põnevat geenivaramust ja selle loomisest, saime teavet, kuidas erinevad geenivariandid meie tervist mõjutavad. Huvitav oli teada saada ka seda, kuidas ühest kohalikust Mõisamaa küla poisist sai ülemaailma tuntud asjatundja selles valdkonnas. Kohtumine kestis ligi kolm tundi ja oli igati hariv. Aitäh Andres Metspalule!
Mõisas oli kohvipausi ajal võimalik tutvuda  Piret Smagari maalinäitusega.

Pildid: http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1275447

 

07.aprillil toimus Lasinurmes Leader programmist toetatava projekti "Tarkus tarviline vara - küla õpib" esimene üritus: viljapuude ja marjapõõsaste lõikamise õppepäev, juhendajaks oli Piret Pihtjõe OÜst Sinu aed. Nüüd on kohalikes koduaedades oodata suuremaid raietöid :-)

Pildid:http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1271661

25. veebruaril osales EAK "naiskond" Rakke Kalaspordiklubi korraldatud kalapüügivõistlusel ja vastlapäeva tähistamisel Ao paisjärvel. Päev oli igati hästi korraldatud, tegevust jätkus suurtele ja väikestele: oli tõsist kalapüüdmist, lõbusaid vastlavõistlusi, võimalus uisutada, osaleda õnneloosis. Päeva lõpuks pakuti maitsvat hernesuppi ja vastlakuklit. Suur tänu Kaurile!

Pildid: http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1259181

 

23. veebruaril toimus Rakke Kultuurikeskuses Eesti Vabariigi 94. aastapäeva kontsert-aktus. Pidulikul üritusel anti Elgi Viermannile üle Rakke valla aukodaniku tiitel. Valla aukirja ja austusavalduse pälvis teiste seas ka MTÜ Emumäe Arenduskeskus.

 

10-12.02.2012. Riias toimunud Balti Turismimessil osales MTÜ EAK esindus, teel koju uudistasime ka Ramkalni kelgurada.

  

21. jaanuaril 2012 jätkus tegemisi "igale maitsele" . Pealelõunat alustasime EAK koosolekuga, kus vaatasime tagasi möödunud aastale ja tegime plaane edaspidiseks. Kella kuue paiku täitus Käru külamaja pea 50 inimesega, kes olid tulnud vaatama Venevere teatritrupi etendust "Ärimehed". Pärast meeleolukat teatrielamust jätkus õhtu EAK 1. sünnipäevapeoga, kuhu vaatamata pikale päevale jätkus veel tantsu ja tralli. Siinkohal suured tänud näitlejatele Veneverest ja kõigile EAK liikmetele ja toetajatele!

 

10. detsembril kogunes kümmekond "vorstihuvilist"  Käru seltsimajja, kus meisterkokk Eevi õpetuste järgi hakati valmistama verivorste. Tegime kogu vorstiteo otsast lõpuni läbi, kes soovis (ja julges) sai kõik protsessid alates soolikate puhastamisest ja vere segamisest oma käega järgi proovida. Vorstitegu kestis mitu tundi, kuid töö ja vaev tasusid ennast kuhjaga. Valmisid väga maitsvad jõuluhõrgutised. Suured tänud Eevile, et ta meid juhendas ja Riinale, et ta lubas meil kööki kasutada!

Pildid: http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1235085

 

 

Kõik kes 2. detsembril, läbi vihma ja tuule võtsid ette teekonna Salla Mõisa said osa põnevast kohtumisest. MTÜ Eesti Loodusajakirjad vastutav väljaandja, bioloog, loodus- ja teadusajakirjanik, tõlkija ning loodusfotograaf Indrek Rohtmets koos abikaasa Mariaga jagasid oma muljeid äsjasest reisist Aafrikasse. Novembrikuine reis oli neile juba kuues kord sellel põneval mandril viibida. 

Esialgu tunniajaseks planeeritud kohtumisest kujunes 2,5 tundi kestnud värvikas foto-reis tutvumaks Aafrika maastiku, taimede, lindude ja loomadega. 

 Pildid: fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1233093

 

Esimesel advendil, 27.11.2011, süüdati jõulutuled Simuna Rahvamaja esisel kuusel. Tormituul oli tugev, vihma sadas aga meie naised pidasid vapralt vastu ja laulsid sündmuse pidulikumaks muutmiseks jõululaule. Aitäh Simuna Rahvamaja perenaisele Aulile südmliku vastuvõtu eest!

 

ENDISE SIMUNA KIHELKONNA KOOLIDE SOLISTIDE VÕISTLUS 10.11.2011

Salla koolis toimus rahvarohke üritus, kus võistlesid omavahel 26 toredat ja rõõmsameelset laululast Rakke, Lahu, Simuna, Laekvere, Muuga ja Salla koolist. Üritusele lisas elevust Karl Madise osalemine žürii koosseisus. Lauljad olid kõik väga tublid, kuid toome siinkohal välja vanuseklasside parimad:

1.-3.-klass

1. Anett Barabaš - Lahu Algkool (juhendaja õpetaja Anne Pindre)

2. Laas Hendrik Lumberg - Rakke Gümnaasium (juhendaja õpetaja Rene Põllumaa)

3. Martin Lepp - Laekvere Põhikool (juhendaja õpetaja Eve Kuusk)

4.-6.-klass

1. Andris Pent - Simuna Kool (juhendaja õpetaja Angela Raik)

2. Anna-Liisa Nurm - Laekvere Põhikool (juhendaja õpetaja Eve Kuusk)

3. Kristella Luht - Simuna Kool (juhendaja õpetaja Angela Raik)

7.-9.-klass

1. Mariann Põldra - Simuna Kool (juhendaja õpetaja Angela Raik)

2.  Richard Sepajõe - Laekvere Põhikool (juhendaja õpetaja Eve Kuusk)

3. Gabriela Klooster - Salla Põhikool (juhendaja õpetaja Eve Põldmaa)

10.-12. klass

1. Kristiina Pällo - Rakke Gümnaasium (juhendaja õpetaja Leelo Ambos)

 

30.10.2011 toimus piirkonna külade ümarlaud. Seltsid-ühingute esindajad tutvustasid tehtud ja tulevikuplaane. Ümarlaual osalesid ka vallavanem ja volkogu esinaine. Leppisime kokku, et ümarlaud peaks toimuma 2 korda aastas.

Pildid: fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1232864

 

07.10.2011 osalesime Väike-Maarjas Pandivere II ettevõtlusmessil.

 

17.09.2011 tutvusime Katrin Möllitsa abil ja juhtimisel sügisese Endla Looduskaitsealaga. Veendusime oma silmaga, et metsades valitseb sel aastal seeneuputus ja jõhvikaid on nagu raba. Ilm oli ilus, retkejuht suurepärane ning osalejad jäid matkaga väga rahule.

Pildid: http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1209377

 

10.09.2011 avati pidulikult Salla külaplatsil tuliuue välikäimla ja tulevase pesemise maja uksed. Vahvaid ehitisi oli "vastu võtma" tulnud hulk inimesi lähedalt ja kaugelt!
Samal ajal toimus tulevases seltsimajas Piret Smagari maali "2010 Teeme Ära" talgupäev eksponeerimine.

20. augustil toimunud Rakke valla päeval kostitasid Emumäe Arenduskeskuse ja Salla Mõisa Seltsi tublid koogiküpsetajad tänavakohvikus kohalikku rahvast. Lisaks maitsvatele küpsetistele sai tutvuda ka seltside tegevusega ja soetada endale kauneid tänulilli Emumäe toetuseks.

Pildid: (Pildistanud Sander Hiire) 

http://www.flickr.com/photos/marianhiire/sets/72157627436045551/

http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1203881

06.augustil 2011 toimus KÜLADE PÄEV SALLAS‎!

2011. aastal tähistavad paljud muistse Pudiviru külad oma esmamainimise 770. aastapäeva. Ehkki siinne kant on palju vanema asustusega, lähtutakse ajaloolisest Taani hindamisraamatust, kus  1241. aastal mainitakse esmakordselt Salla, nagu ka Tammiku, Lasinurme, Koila, Emumäe, Villakvere, Kaavere ja  Kadiküla küla.  Selle tähtpäeva puhul kutsusime kokku kunagise Salla valla piiresse jäävate külade praegusi ja endisi elanikke.  

Rääkisime külades täna toimuvast, tunnustasime oma tublisid inimesi, kuulasime külaliste sõnavõtte. Esmaettekandele tuli Salla valss. Külas oli Soome Salla valla esindus. Külade päeva auks istutame üheskoos kastani, soome sõpradelt saime kingiks kadaka. Tulevases Salla seltsimajas oli näitust: “Loodusjõud maamaja sees ja väljas” ja endises vallamajas oli võimalik tutvuda kohalike seltside tegevusega.

Põnevust pakkus sõja-ajalooklubi Frontline etendus, huvilistel  oli  võimalik tutvuda militaartehnikaga. Õhtu jätkus tantsuga.

Aitäh kõigile peaaegu 400 inimeele, kes kohale tulid!

 Pildid: http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1194773

          http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1194115

 

 

Juunis-juulis 2011 toimusid MTÜ Emumäe Arenduskeskuse algatusel loengud-seminarid Emumäe piirkonna ajaloost, kultuuriloost ja loodusest. Seminaride-sarja korraldamist toetab LEADER programm.

Esimene üritus toimus 02.aprillil  Salla mõisas, teemaks Simuna kihelkonna ja sealhulgas Emumäe piirkonna ajalugu, lektoriks oli hr. Heino Ross.

Juunis  tutvusime Kaur Saluse juhtimisel Pandivere pinnavormide ja veerežiimiga, selgeks said voored ja oosid, läbisime Põltsamaa jõe ülemjooksul mitu head kilomeetrit ning Seljamäe matkaraja. 

Matkast võttis osa üllatavalt palju inimesi, noorim eelkooliealine ja vanim ammu pensionil aga vapralt pidasid vastu kõik. Kuigi ausalt öeldes oli ligi 9 tundi kestnud takistusrada ikka tõeliselt keeruline ja raske: 2,5 h kanuuga Põltsamaa jõel slaalomit sõites ja teine sama palju aega Selja matkarajal puude alt ja pealt ...ronides väsitas ära küll. Kuid kodukandi imeilusat ja puutumatut loodust sai nautida täiel rinnal, nägime kaunist kuldkinga, heaks kasvukohaks on Seljamäe oosid nii piibelehtedele kui maranile. Soovitame läbitud rada kindlasti teistelegi!  Pildid:http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1163937

Juulis jätkus teema „Emumäe piirkonna loodus“: toimus retk Peetla rabasse, retkejuht oli Katrin Möllits. Tutvusime turbatootmisega, rabataimede ja lindudega ning imetlesime laugastikku. Emumäe Maastikukaitsealaga tutvusime Hando Kuntro ja Aita Veersalu juhtimisel. 

 „Salla küla lugu“ Hando Kuntro juhtimisel tutvustas kohalikku kultuurilugu.

Pildid: http://fotoalbum.ee/photos/triinu70/sets/1168811

Teemal „Emumäe piirkonna legendid ja muistendid“ läbi viidud rattamatk viis meid Tammikusse, Mõisamaale ja Lasinurme. Kohalike lugusid ja muistenditega seotud paikasid tutvustasid Mart Priks, Teet Õispuu ja Lembit Hiie.

 

11.juunil toiums esimene retk "Päikesetõus Emumäel".                            

Kogunesime kell 23.00. Seejärel tegime väikses matka öisel Emumäel, mille käigus said üritusel osalejad tähistada tahvlikesega "oma puu".  Peale matka süütasime lõkke, tantsisime vanu seltskonnatantse, mängisime vahvaid mänge ja nautisime päikesetõusu. Aitäh osavõtjatele!

Pildid: http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1164769

 

28.mai -  EMUMÄE jooks ja laat

Laupäeval oli Emumäel sagimist kui palju - teeäär autosid täis ja igal pool ümber mäe võis märgata jooksaid ja kõndijaid. MTÜ Emumäe korraldatav Emumäe jooks oli järjekorras juba seitsmes. Osalejaid oli ca 200.

Samal aja toimus Päikesetõusu maja juures Emumäe 1. laat (korraldajaks MTÜ Emumäe Arenduskeskus). Kauplejaid oli nii lähedalt kui kaugelt, osta sai ehteid, klaasist vaase-kausse, vaipu, lapitekke, sokke, keraamikat ja igasugust muud tavapärasemat käsitööd. Väike Maarjast olid oma kaupa müümas Paemurru talu (piimatooted), Kaarli talu (jahud jmt) ja Võivere tuuliku rahvas. Müügiks oli ka spordivahendeid, raamatuid. Lisaks müüdi-vahetati veel taimi. Lastele pakkusid kõige rohkem huvi 2 toredat kutsikat, kes aga seekord uut peremeest veel ei leidnud.

Kõrvelaane talu pakkus sooja sööki ning MTÜ EAK kohvi ja kooki. Maitsta ja osta sai nii Kaarli talu (autor Kadri Kopso) kui ka Maie Ojasaare küpsetatud imemaitsvat leiba. Tõelist elevust tekitas aga Lembitu pillimäng ja laul! Aitäh laadal osalejatele!

http://fotoalbum.ee/photos/emumagi/sets/1158869

  

22. mail tõi Rakke rattamaratoni rada sportlased üle Emumäe, kus neid ootas ees Emumäe Arenduskeskuse ja Rakke Spordiklubi poolt organiseeritud "Üllatuspunkt". Kohalike naiste-meeste tubli töö tulemusena oli mäele üles pandud mitteametlik joogipunkt, kus peale vee  pakuti sportlastele ka erinevaid kisselle ja rabarberikooke. Lisaks kehakinnitusele rõõmustasid rattuteid  vallatud "Emumemmed", kes seekord olid kohale tulnud suuskade ja rattaga. Suur aitäh kõigile, kes nõu ja jõuga abiks olid! Pildid: http://fotoalbum.ee/photos/triinu70/sets/1155397 

 

30.aprillil toimusid Emumäel talgud. Töötegijaid oli kokku 34 ning koos puhastati võsast vaatetornini viivat teed. Töö tehtud, asuti emumemmede valmistamise juurde. Tulemust peab aga igaüks Emumäele vaatama tulema! Igatahes täitsa vahvad memmed tulid välja.

Õhtul kell 6 avasime aga pidulikult Emumäe puhkeala hooaja - lauluga ja tantsuga. Kringel maitses ka hästi, kuum tee andis sooja. Maitule ääres tantsisime ja lustisime pimedani.

Täname:

Ly - suurepärane õhtu-juht, hoolimata sellest, et&am