Emumäe piirkonna kodukas.

Meie kodukant asub Põhja-Eesti kõige kõrgemal mäel - Emumäel, kust avaneb vaade meie väikestele küladele: Salla, Mäiste, Mõisamaa, Tammiku, Lasinurme, Olju, Koila, Kaavere, Käru, Villakvere, Jäetma, Emumäe.

Meil on väga looduskaunis maastik, huvitav ajalugu ja ka suured tulevikuplaanid. Inimesed, kes siin elavad ja suvitavad on toredad ja ettevõtlikud.

Kodulehte haldab MTÜ Emumäe Arenduskeskus.

Seiklusrajad 

2019. a maikuu lõpuks valmisid Emumäel vaatetorni läheduses kaks  madala kõrgusega seiklusrada. Rajad on kahe erineva raskusastmega sobides füüsiliseks ja vaimseks jõupingutuseks erineva vanusega lastele. Esimene rada kulgeb maapinna lähedal, umbes 0,5 m kõrgusel, ja sobib kasutamiseks mudilastele. Teine, kõrgem rada, asub maapinnast umbes 1 m kõrgusel ja sobib väljakutseks juba suurematele lastele. Mänge ehk erinevaid sildu on mõlemal rajal kuus, kahe raja peale on mänge kokku 12, lisaks õhusõidud.

Seiklusradade rajamist toetas PRIA LEADER programmi kaudu (tegevusgrupp PAIK), projekti nimetuseks oli madal-seiklusrada Emumäele, projekti elluviijaks Emumäe Arenduskeskus MTÜ.

Seiklusradade rajamise eesmärgiks on suurendada piirkonna turismialast väärtust ja pakkuda vabas õhus aja veetmise võimalusi nii kohalikele elanikele kui turistidele. Seiklusrada on kasutatav ka talvel, seega vähendab selle olemasolu turismi hooajalisust.

Peamised sihtgrupid on kooligrupid, loodushuvilised, kohalik kogukond ja turistid.  

Soovitame radade kasutamiseks kaasa võtta sõrmkindad!


MTÜ Emumäe Arenduskeskus pakub ürituste läbiviimiseks (kogukonnateenusena) võimalust rentida järgmisi vahendeid
(hinnad kehtivad ööpäeva kohta):

Easy-up telk 3x3 m seintega 10€

Kokkupandav laud, 0,4x3 m, 2 tk 5€

Klapptool, 5 tk  5€

Portatiivne helivõimendus (kõlar, mikrofon, statiiv) 35€

Erineva suurusega termosed (5 l, 3 l, 10 l) 5€

Pada koos statiiviga (lõkkel keetmiseks) 5€

Kogukonnateenuse arendamist ja vahendite soetamist toetas Kohaliku Omaalgatuse Programm (kevadvoor 2018)

 

 

 

2017. aastast saavad kõik Eesti elanikud ja välisturistid mängida enneolematut mängu "Eesti 100 aaret" - see saab olema interaktiivne aardejaht mööda Eestimaa kauneid paiku. Ka Emumägi kuulub 100 aarde hulka. Jääme põnevusega mängu algust ootama!


Jälgige meie tegemisi ka facebookis

 

                                                                 Viimati uuendatud  03.07.2019